И МАЛИТЕ ДЕЦА СЕ СВЕСНИ ДЕКА ОВИЕ ДВА ИЗМИНАТИ ДЕНА СЕ УЖАС ЗА ВМРО ДПМНЕ И МЕДИСКИТЕ ЗАГАРИ ПОПУТ ГЕРО, УЖАС ОД ЕПСКИ ЕПОХАЛНИ КОЛОСАЛНИ РАЗМЕРИ

Објавено на 07.12.2019 во 21:26:37 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Овие два дена се драматични по ВМРО ДПМНЕ. Целата паника и кампања која беше очаен обид за враќање на власт, наречена СЕРИЈАЛ РЕКЕТ 1,2,3... ИМ СЕ РАСПУКА КАКО БАЛОН КОЈ СЕ СУДРИЛ СО ЖЕШКО ЌУМБЕ!!!

И малце жал ме фаќа за гомнарите попут Геро, Милчин, Бишевац и остали ПРЕДАВНИЦИ кои се продадоа со идеја дека ВМРО е пред враќање на власт и така ќе го казнат СДСМ и ќе уќарат нешто...

Со месеци најавуваниот судски спектакл им се врати на ВМРО ДПМНЕ како бумеранг и ги акна дирек во чело.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Камчев итромански ги изненади сите и се сврте ПРО СДСМ и фати да го брани СДСМ и Заев и сите негови соработници... Со тоа направи обид да се дистанцира од ВМРО и да се додвори до СДСМ и до неговата фан база со цел да поентира пред целата јавност - ЈАС СУМ ЖРТВА, САКАЈТЕ МЕ СИТЕ И ОД ВМРО И ОД СДСМ!

При оваа фаза настрада целиот сон на ВМРО ДПМНЕ дека бргу ќе се вратат на власт и Мицковски уште сега треба да го зачистува кабинетот на Машински, ништо од бидувањето премиер.

 

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Но она што е особено интересно е она што се деси денеска. Уште синоќа почнаа да се слушаат муабети дека Заеви се договориле со Камчев да ќути и да ги брани. Особено откако Камчев фати ептен да го брани Венко Филипче.

Исто така лошо беше што Камчев малце заличи на некакво ангелче сирото, жртва на банда рекетари, а тој невин чесен вреден привредник... 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Но денешниот ден го сруши тој мит за Камчев како кула од карти. Слушавне вистински кој е Камчев, еден мафијаш спремен и крв да пролие на деца. Класичен мафијаш од нивото на шефовите на нарко картелите во Мексико.

Со тоа паднаа во вода неколкуте месеци обиди на Геро да го ретушира Камчев од мафијаш во бизнисмен жртва на нов режим?!?! Исто и ВМРО се возеше на тој воз додека не се акнаа во дрво!

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дознавме како Камчев со месеци барал средби со Заеви, нудел се и сешто, па дури и се заканувал дека ќе им ги ликвидира децата. Но знаеме што се случи, Империја не беше стопирана, Камчев заврши и во притвор и сеуште му виси Империја над глава и од тоа спас нема.

Заев во меѓувреме на тие повици одговори со славната реченица НЕМА ЕДЕН КРИМИНАЛЕЦ, ЕДЕН ПЕДЕР И ЕДЕН СУЕТЕН НОВИНАР ДА МЕ СИМНАТ ОД ВЛАСТ!

Тоа беше кажано ПО ПРИЈАВУВАЊЕТО НА РЕКЕТ во ОЈО! Значи многу подоцна откако биле правени овие закани од Камчев кон Заеви.

* реклами  -----------------------------------------------------------------------------------------

    
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Очигледно е дека Заеви на сето тоа одговориле со ГОЛЕМО НЕ! Затоа Камчев беше означен од СДСМ овие денови за тежок криминалец и беше сторено се ИМПЕРИЈА да се спаси со преземање од ОЈО и потоа амнестијата од уставен да не успее.

Повеќе од јасно е дека ништо од СПАСОТ КОЈ ГО ДОГОВАРАЛ КАМЧЕВ нема да се случи. И ништо нема да му помогне во тоа колку и да јавно се улизува на Заеви и на СДСМ.

 * реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

По овие два дена сликата е КОЛОСАЛНА - Камчев наместо жртва излезе пред ушите и очите на јавноста она што е, тежок криминалец кој си ја купил слободата со пари кај Љубчо и Бранко, а за Грујо да не збориме, беа бизнис партнери. Но кај Заеви нема такви работи!

Заев испадна херој вистински борец за правда како што го знаеме!

Мицковски остана без НАРАЦИЈАТА РЕКЕТ, а Геро од угледен уредник на славнот Дневник спадна на беден портпарол на македонскиот Ал Капоне.

 * реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

  
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Јебемте, па ова да го нарачувавме дирек од Дедо Мраз со директна СКАЈП ВРСКА во Лапонија немаше вака да ни падне од небо како подарок.

Можеби е навистина време да го следиме Заев и сите да станеме верници, господ не сака овие денови!!!

П.С Увертира на сето ова беше прекрасните два дена во Лондон каде сета мака и храброст на Заев и Димитров и СДСМ конечно ги покажа резултатите, и тие се фантастични, прекрасни!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија