Туфегџиќ: Дрскоста на Јанева да бара апанажа ми укажува дека оваа држава има проблем со избирање на личности!

Објавено на 07.12.2019 во 22:53:01 часот | Македонија

 
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пратеничката Ивана Туфегџиќ е разочарана од тоа што поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева побарала апанажа.

Таа верува дека во фер судска постапка, Јанева ќе покаже дека е виновна или ќе ја добие својата невиност.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Дрскоста на Јанева да побара апанажа мене ми укаува на тоа дека оваа држава има проблем со избирање на личности. Мене ми е жал што денеска морам да констатирам уште една дрскост. Јанева како секој граѓанин имам пресумпција на невиност и верувам дека во фер постапка ќе ја докаже својата невиност или вина“, рече Туфегџиќ.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет