Во прекин сообраќајот на патот Маврови Анови – Дебар поради одрон

Објавено на 08.12.2019 во 18:01:01 часот | Македонија

На патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар кај село Сенце од 6:50 часот сообраќајот е во прекин поради одрон, информира ЈП „Македонија пат“.

Екипите на претпријатието работат на расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет