ОД БИХАЧКА ЗАПУКАА СО ХАУБИЦИ ОД 120 МИЛИМЕТРИ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да одговорат што финансирале фирмите на Камчев и дали долгот има врска со рекет во самата ВМРО-ДПМНЕ?!

Објавено на 11.12.2019 во 11:46:08 часот | Македонија

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 * реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ со денови молчат на јавно поставени прашања поврзани со кампањата на Гордана Сиљановска за претседателските избори.

Наместо бледи соопштенија од белиот дворец, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски треба да излезат пред јавноста и да одговорат:

Што финансирале фирми на Орце Камчев за ВМРО ДПМНЕ?

Дали долгот има врска со рекет во самата ВМРО-ДПМНЕ?

Најновата афера во ВМРО ДПМНЕ мора да се расчити до крај од надлежните институции, особено што е поврзан и со фирми на Орце Камчев, осомничен во предмети на СЈО. 

Скопје, 11 декември 2019

 

 

 

loading...

 

Македонија

Свет