НИТУ ЛАТАС НИТУ ИНФОМАКС СЕ ВО ПРАВО, МАКТЕЛ ДОЗНА КОЈ ГО СНИМАЛ ОРЦЕ, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА!!!

Објавено на 14.12.2019 во 15:18:19 часот | Македонија

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Агенти на тајната служба на Бугарија го снимале Орце Камчев. И тие снимките му ги пратиле на Заев.

Т.е на луѓе блиски до Заев.

Како знак на пријателство меѓу Бугарија и Македонија. Епа братја, МЕРСИ!!!

Ова е казна на Бојко кон Мицковски за неговото популистичко понашање спрема Бугарија, и Орце и ВМРО ДПМНЕ знаат кој им го направи ова но не сакаат да признаат јавно, усрани се и затечени.

Им пропадна целиот план за рушење на владата на Заев. Сега ќе си седат на клупа уште 4 години.

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Инаку како течела средбата во Банксо. Орце со 3-ца свои другари пиел и зборел цела ноќ, значи едно 10 часа. Но не кажува на јавноста дека на масата седеле и двајца високи агенти на бугарската тајна служба, советници во кабинетот на Бојко.

Тие снимале се. Е сега проблемот е што Орце се опуштил и зборел над 10 саата не само за аферата РЕКЕТ, туку и за сите свои криминали, секс афери, анегдоти до Груевски со Мијалков со Мицковски, го открил целиот список на новинари кои му се на платен список, сите судии и обвинители кои му се на платен список, сите бизниси кои ги поседува во земјата и регионот, открил тајни на Мицковски, Груевски итн итн итн...

Он едноставно не можел да замисли дека Бојко ќе му го предаде сето тоа на Заев, тоа ни на крај памет не му текнало како можна опција. Сега е исплашен до смрт дека е МАТИРАН и дека му се врзани рацете и дека ништо од планот за рушење на владата на Заев.

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Но тоа не е се. Сега Орце Камчев од најголем АСЕТ на ВМРО ДПМНЕ станува најголема ЗАКАНА, затоа што во тие разговори има многу детали за вмешаноста на ВМРО ДПМНЕ во планот за рушење на владата на Заев со подземни методи, има работи кои ВМРО ДПМНЕ има глава да ги боли во изборната кампања кога ќе се појават на интернет.

* реклами  -----------------------------------------------------------------------------------------

    
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

За тоа како бил изнесен Грујо од земјава, за улогата на Орце и Мицко во таа операција, за тоа како течат парите од Белизе преку Будимпешта до куртон медиумите во мк, за разни пикантерии на врхушката на ВМРО ДПМНЕ, како Орце се фалел дека ги држи во шака и буквално тој е лидер на ВМРО ДПМНЕ, значи страшни работи.

НЕ ОЧЕКУВА МНОГУ БУРНА И ЗАБАВНА ИЗБОРНА КАМПАЊА!!!

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет