БРАВО СДСМ, ЗА ПРВ ПАТ ВО ВАШАТА ИСТОРИЈА КАКО ПАРТИЈА ГО ПОБЕДИВТЕ ВМРО НА ПР ПЛАН, ПРИЈАТНО СУМ ИЗНЕНАДЕН И СРЕЌЕН СЕКАКО, СЕКОГАШ Е СЛАТКО КОГА ЌЕ СЕ ИЗВОЈУВА БИТКА ПРОТИВ ЗЛОТО

Објавено на 15.12.2019 во 02:34:11 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тој што ја дал идејата цела администрација со се премиерот и министрите па и судии и обвинители и градоначалници да излезат заедно и цел ден да ја чистат земјава од ѓубре, треба да добие од премиерот Заев повишица, дупла плата и една недела платен одмор.

Каков епски ПР спектакл, упм ова не сме го виделе одамна, ваква ПР победа СДСМ нема извојувано одамна, освен бомбите на Заев секако, тоа мислам дека е број 1, но тоа беше ловење на скандал и грешка, ова беше ПР победа од нигде никаде, гол од корнер.

И она што е најинтересно, акцијата која досега ја водеше актерката Ирена Ристиќ цело време наликуваше на некаква активна критика, шамар кон власта.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Па и оние акции кои ги спроведуваа амнасадорите, не сакајќи во јавноста се доживуваа како шамар за власта, еве глеј колку се смотани и мрзливи, амбасадори ни го чистат ѓубрето.

Ова денеска беше како мелем за сите тие рани кои се таложеа со месеци.

БРАВО СДСМ! Секоја ваша победа над злото ВМРО ДПМНЕ е слатка и не прави радосни.

Убаво е чувството, ослободува, релаксира, охрабрува, полни срцето со среќа кога знаеш дека добрите дечки, позитивците во приказната се кадарни, храбри, умни, вешти, итри и ја владеат ситуацијата под контрола.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Страшно е кога е обратно. За жал, на ПР план, злото во земјава една цела декада ни даваше голови и не правеше ренде, што би се рекло, ем беа злобни ама и многу расипано интелигентни маму им ебам, знаеја како медиски да го манипулираат народот и да не газат цело време.

А како не би, шефови за ПР на СДСМ беа Савова и она гомно што вчера се сликало со Сашо Мијалков и дискотека. Е јебига...

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија