(ВИДЕО) ДРАМА ВО АМЕРИКА: Конгресот расправа за импичмент на претседателот Трамп поради неговиот обид да ја натера Украина да отвори истрага против неговиот против кандидат на следните избори, екс потпретседателот Џо Бајден

Објавено на 18.12.2019 во 20:39:53 часот | Свет

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Демократите имаат доволно гласови да изгласаат импичмент за Трамп, но таа одлука ќе биде преиначена во сенатот каде републиканците имаат мнозинство.

Ова е само политички театар пред изборите за втор мандат кои почнуваат за два месеца и ќе траат една година со прелиминарни избори во сите 50 држави во двата кампа за на крај да се знае кои ќе бидат преставници на двата кампа, на републиканците и демократите.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија