НЕШТО ЧУДНО СЕ СЛУЧУВА ВО ВМРО ДПМНЕ, ПРИМЕТУВАТЕ ЛИ?!

Објавено на 23.12.2019 во 17:34:33 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
 
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нешто чудно се случува во белата палата, дали приметувате?!

Само 3 месеца пред избори решија да ги фрлат сликите од Грујо?!?!

Наместо да зборат за економија, реформи, инвестиции, итн тие пак свртеа и тоа жестоко на тема ПРЕСПАНСКИ ДОГОВОР и како ќе го укинувале?!?!

ЗОШТО ПОБОГУ?!?! Нели знаат дека тоа ги носи во политичка провалија?! Која е таа албанска партија која ќе коалицира со нив и така ќе се самоубие?!?!

Кој нормален и неопределен ќе гласа за нив ако знае дека новата влада ќе ја врати земјата назад в 2008-ма?!?

Но зошто се случува сето ова?

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Еве зошто. ВМРО ДПМНЕ имаше анкети кои покажуваа дека аферата РЕКЕТ го топи рејтингот на СДСМ а ВМРО ДПМНЕ благо се качува, но по сведочењето на Камчев и објавувањето на снимите на Камчев на интернет, се случува обратен РЕВЕРЗИБИЛЕН ПРОЦЕС во анкетите.

СДСМ се враќа на врвот а ВМРО ДПМНЕ тоне! Поради ова, во белата палата владее општа паника!

Се палат сликите на Грујо, се враќаат темите Преспа, Бугарија и законот за двојазичност.

Групата на Мицковски веќе оди на план Б, планот А враќање на власт е фрлен во тоалет шоља, сега се борат да се спасат и да дочекаат наредни избори, но тоа ќе биде епска и очајна битка, може ќе видиме пак цепење на партијата како во 2003-та, вадење пиштоли и тешки драми!

КАКВА РАЗВРСКА, ЗАТОА ЗАЕВ ОВИЕ ДЕНОВИ СЕ СМЕЕ КАКО БЕБЕНЦЕ, ЗНАЕ ДЕКА БИТКАТА Е ДОБИЕНА!!!

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

п.с Не им е лесно на Мицковски и екипата да бидеме реални, паднаа на нивото да се молат да падне магла и да плачат за воздухот иако и малите деца знаат дека ВМРО ДПМНЕ е највиновно за загадениот воздух а оваа влада за прв пат сериозно системски се бори тоа да го исправи.

Другите теми исто така се покриени од СДСМ, социјала, економија, патишта, демократија, реформи, НАТО итн итн едино слабо стојат во секторот СУДСТВО но таму пак исто така и малите деца знаат дека главен кочничар е баш ВМРО ДПМНЕ, така да Мицковски нема друг избор освен да игра радикално, да прогласи пораз и да игра за спас на својот задник во седиштето на ВМРО, едноставно Заев политички го матираше!

п.п.с Смешно е како ВМРО очајно дури после две недели од сведочењето на Камчев се обидува да го врати РЕКЕТ во игра, но тоа е несупешно, издишана е таа приказна, како цедење на одамна испиена лименка пиво, и останало само топло смрдено скиснато мутно водиче, не ја бива таа работа вече, помина бурата, Заев и СДСМ се спасија, вистината сепак победи.

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија