(ФОТО) Скопските градоначалници заедно со семејствата ја пречекаа новата година на плоштад

Објавено на 01.01.2020 во 22:39:18 часот | Македонија

Меѓу 60.000 посетители кој вчера Новата година ја пречекаа на скопскиот плоштад беа и скопските градоначалници заедно со семејствата. 

Градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски, Градоначалникот на Кисела Вода Филип Темелковски, Градоначалникот на Гази Баба Борче Георгиевски, и Градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Наумоски.

Тие за 24-Инфо им посакаа на граѓаните, среќна и бериќетна година исполнета со многу весели моменти како вчера на преполниот плоштад.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет