РАЗОРНА БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: Покрај Орце Камчев, уште еден олигарх, Минчо Јорданов му помага на ВМРО ДПМНЕ да ја сруши владата на Зоран Заев!!!

Објавено на 06.01.2020 во 11:05:23 часот | Македонија

- Пана Кочовска Цветковиќ е најмлад партизан и народен херој во втората светска војна. Таа потоа му беше политички протеже на Минчо Јорданов и му помогна да стане голем комунистички олигарх. Нејзиниот син работеше кај Минчо долги години а сега пак снаата негова стана техничка заменичка министерка за финансии, Гордана Кочовска.

Васко Ефтов во најновата емисија ВО ЦЕНТАР.

Многу интересно инфо. Инаку кабинетот на Минчо е расадник за расни ВМРОВЦИ, на пример Ивица Боцевски, најсилен режимски трубадур едно време и портпарол во владата на Груевски, пред да влезе во политика, беше шеф на кабинет на Минчо Јорданов во Макстил.

Но од друга страна пак, бизнис партнерот на Минчо и неофицијален негов портпарол, Љупчо Зиков сега е најголем подржувач на владата на Зоран Заев, така што прашање е колку Минчо можел да влијае врз политичката кариера на Гордана Кочовска, сегашен заменик министер за финансии и најверна соработничка на Христијан Мицковски.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет