Најмногу Иранци меѓу загинатите во украинскиот авион, 82 но и 63 Канаѓани, 11 Украинци, 10 Швеѓани, 3 Германци, 3 Британци...

Објавено на 08.01.2020 во 10:30:22 часот | Македонија

 

Во украинскиот авион кој синоќа се урдна во Техеран, Иран имало патници од многу земји, најмногу од Иран:

The minister revealed that among those killed in Wednesday’s crash were:

82 Iranians,

11 Ukrainians,

63 Canadians,

Four Afghans,

three Germans,

three British nationals

and 10 Swedes. 

 

 

loading...

 

Македонија

Свет