БОЖИЌЕН ПРИЕМ НА ПОГЛАВАРОТ НА МПЦ

Објавено на 08.01.2020 во 22:49:59 часот | Македонија

Zoran Zaev

На традиционалниот божиќен коктел кај Архиепископот Охридски и Македонски Г.Г. Стефан, упативме пораки за негување на човечките и духовните вредности кои водат кон меѓусебно почитување и подобро заедничко утре за сите нас.

Само ако сите заедно работиме сплотени ќе изградиме поправедно општество со еднакви шанси за секој човек.

Само така нè личи, сплотени, сложни и обединети околу вредностите што нè носат на вистинскиот пат.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет