КАКВА ХАОТИЧНА НЕЗРЕЛА НЕСЕРИОЗНА ДРЖАВА: Иран по грешка го урнал украинскиот патнички авион??!

Објавено на 09.01.2020 во 20:27:32 часот | Македонија

Америсканските медиуми попладнево излегоа со информација дека Иран по грешка го урнал украинскиот патнички авион при што загинаа 176 лица.

Американските власти сметаат дека украинскиот авион бил погоден од ракета.

Падот на авионот се случи само неколку часа откако Иран нападна две американски бази.

Инаку ова денеска го кажа и Трамп пред новинарите:

 

 

loading...

 

Македонија

Свет