НА 67 ГОДИНИ ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНАТА СРПСКА АКТЕРКА, НЕДА АРНЕРИЌ

Објавено на 10.01.2020 во 21:23:46 часот | Балкан

По долга борба со депресијата денеска почина српската актерка Неда Арнериќ.

Лани починал нејзниот сопруг по долга борба со ракот, Мештеровиќ, смрт која актерката тешко ја доживеала.

Пред тоа имаше неколку несреќи како пад од тераса по што доби тешки повреди по телото.

Таа е најславна актерка од екс ју ерата, глумеше и во филмот ИСПРАВИ СЕ ДЕЛФИНА посветен на македонската пливачка која го преплива Ла Манш, Атина Бојаџи.

Линк за сторијата на БЛИЦ

 

 

loading...

 

Балкан

Македонија