Шилегов со реакција на фотографија на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ: Полека малку, се утепавте од лажење

Објавено на 13.01.2020 во 19:33:56 часот | Македонија

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, на својот Фејсбук профил објави фотографија со која упатува критика до Град Скопје поради лошо направена патека, на која градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов возврати дека фотографијата е од пред тој да стане градоначалник. Целата преписка во продолжение:

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет