(ВИДЕО) МАЈКО МИЛА - ГЕРО ПОЧНА ДА БЛАДА: Имаше обид од луѓе блиски на Заев да се направи ИДЕНТИТЕТСКИ ИНЖЕНЕРИНГ и да станеме северномакедонци ама ја ги спречив!

Објавено на 14.01.2020 во 11:43:20 часот | Македонија

Геро тотално одлепи и замина во шумата од каде нема враќање. На ТВ Алфа изјави вчера:

- Од неколку интелектуалци блиски на Заев имаше организиран обид да се направи АНТИ МАКЕДОНСКИ ИДЕНТИТЕТСКИ ИНЖЕНЕРИНГ и да станеме северномакедонци, ама јас и мои колеги успеавме да ги спречиме во тој обид!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет