Почитуван Ордановски, дури и ти знаеш ептен да оплескаш, твојата дебата со Момировски беше епска колосална перверзија!

Објавено на 14.01.2020 во 13:29:55 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Еј 15 минути дебата на Утрински Брифинг, гости Момировски, Наумов, Секуловска, модератор Ордановски.

И пази тема - како доаѓале до гости во емисии и колку биле страшни насловите во порталите, тоа било страшно?!?!

Еј, човече, не е тема тоа што новинари работат за мафија а глумат дека се борат со рекетари а уствари рекетираат, не е проблем што Момировски работи во телевизија поседувана од Будимпешта и што продава непостоечки зејтин, не е тоа проблем, туку ебените наслови во порталите?!?!

Не го ни споменаа Геро и неговото новинарско самоубиство?!?! Не го споменаа 1 ТВ, Боки, Рекет, ништо од тоа, решија да си зборат за бербата на сончогледот и видовите на пеперутки што летаат по македонските ливади?!

Колега Ордановски после не се чуди што емисијата ти ја гледаат 500 души, пошто сепак си старо тв дртало со мозокот во 90-тите, суштината кој ја ебе ќе ја збориме на фб и во колумни, а на ТВ ќе се правиме ЛИЗНА МАЗНА, ти мене сердаре ја тебе војводо?!

Па си го поканил и она куртонче од Алфа да глуми новинар, оф мори мајко мила мајчице...

Дури и еден Ордановски знае да се лизне на кора од банана и да се испружи целиот 150 кила на земјата...

Немам ништо да се викаат куртони во емисија, ама кога ќе се викнете прајте се бе партали, зборете за реалноста, не глумете лудило, до кога со тоа лицемерие и правење луди?!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија