Груби: Се што сме ветувале, веќе се остварува!

Објавено на 17.01.2020 во 19:30:47 часот | Македонија

Пратеникот од редовите на ДУИ, Артан Груби денеска од собраниската говорница порача дека се што ветиле, се се остварува кај граѓаните.

Тој исто така се заблагодари на граѓаните, но и коалиционите партнери за поддршката што ја дале на ДУИ.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет