Шилегов: Тргнати се фундаментите за панорамското тркало, коритото на Вардар чисто и проточно

Објавено на 20.01.2020 во 12:32:31 часот | Македонија

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на „Фејсбук“ информира дека се отстранети фундаментите за панорамско тркало од водите на Вардар во центарот на градот.

– Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок. Коритото на Вардар чисто и проточно, напиша Шилегов.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет