ЛАТАС СЕ ИСПОВЕДА НА ТВ АЛФА: Им велев на Грујо и Мијалков да не се рчкаме со Џес Бејли, ќе не апсат како магариња, они се смееја, ама во право испаднав!

Објавено на 20.01.2020 во 23:19:09 часот | Македонија

- Кога запукаа бомбите на Заев, им реков на еден состанок на Грујо и на Мијалков да не се рчкаме со американскиот амбасадор Џес Бејли оти ако отвориме војна со него ќе не апсат како магариња, они се смееја, не им се веруваше, испаднав во право. Нема некој што отворил војна со американски амбасадор и после победил или преживеал...

Латас се исповедаше на ТВ Алфа.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет