ЛАТАС ПРИЗНА ДЕКА БИХАЧКА ЗА МАЛЦЕ ЌЕ БИЛА ОСВОЕНА: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ГО ПОСТАВИМЕ ГОРДАН ГЕОРГИЕВ ЗА ЛИДЕР НА СДСМ!

Објавено на 20.01.2020 во 23:56:06 часот | Македонија

- Кога беше битката со Заев, ние во Сител се обидовме заедно со другите медиуми да го поставиме Гордан Георгиев за лидер на СДСМ, не ни успеа. За жал ниту Игор Шема не успеавме да го поставиме, Заев не победи.

Латас се исповедаше дека ВМРО имало операција за упад и инсталирање на свој човек за лидер на ВМРО ДПМНЕ!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет