30 ГОДИНИ Е НОВИНАР, А ПАК Е ДРВО И АНТИ ТАЛЕНТ ЗА ПОЛИТИКА: Според Латас, СДСМ ќе изгубел поради забулената Мерсиха Смаиловиќ, а СДСМ ќе победи и ќе направи влада баш поради тоа!!!

Објавено на 21.01.2020 во 12:39:50 часот | Македонија

Синоќа на Алфа ТВ, куртон Латас даде широка анализа за политичката сосотојба во земјата и што ќе се случува на изборите на 12-ти април.

- ВМРО ќе победи, па кај сте виделе во Европа социјалдемократска партија каде на прес ќе се појави забулена жена?!?! СДСМ е тотално изгубено и ќе изгуби драстично. - беседеше Латас.

Чудно е како може некој да е 30 години во медиумите и пак да е дрво и анти талент за политика.

НЕ САМО ШТО НЕМА ДА ИЗГУБИ, ТУКУ СДСМ ЌЕ ПОБЕДИ БАШ ПОРАДИ ТАКВИТЕ КАКО МЕРСИХА, НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ ЈАСМИН И ОСТАНАТИТЕ АЛБАНЦИ, ТУРЦИ, БОСАНЦИ, ТОРБЕШИ, РОМИ, ВЛАСИ, СРБИ, БУГАРИ ИТН ИНТ КОИ ЌЕ ГЛАСААТ ПАК ЗА ЗОРАН ЗАЕВ!!!

Просто е несфатливо како ова не можат да го разберат едни куртони како Миленко, Ефтов, Мирка, Латас и остала багра, а толку е просто?!?!

Потегот на СДСМ да стави на прес забулена жена муслиманка е навистина револуционерен и визионерски потег.

Груевски проба да се отвори кон муслиманите со луѓе како Нола Исмајловска и Рамчиловиќ но тоа не беше успешно затоа што овие ја криеја својата исламска вера се појавуваа во цивилна облека, беа еден вид ИСПРАНИ.

Но Мерсиха се појави како жена муслиманка гордо и симболички ја испрати пораката дека СДСМ нема да биде ЛАЖНО отворена кон малцинствата како што тоа беше случајот со ВМРО каде муслиманите и ромите беа само за украс додека пак се пееја песни за чистата ГОЦЕВА РАСА, во СДСМ се пее друга песна на ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ и се додека ВМРО не најде одговор на оваа политичка филозофија на Заев, ВМРО ќе губи и ќе губи, ДУРИ И АКО СЕ ДИСТАНЦИРА ОД ГРУЕВИЗМОТ, што и тоа не е случај!!!

Зоран Заев дури успеа и да им ги украде Бугарите на ВМРО ДПМНЕ, нешто што беше незамисливо порано, па едно 50 до 100 000 Бугари и Бугарофили во земјава сега гласаат за прв пат за СДСМ иако со децении гласале за ВМРО ДПМНЕ!

Е тоа е визионерството и политичката ГЕНИЈАЛНОСТ на Зоран Заев!!!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет