Мизрахи назначила роднина на Тарчуловски за директор на Центарот за социјални работи во Штип

Објавено на 22.01.2020 во 12:54:55 часот | Македонија

Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи ја назначила Анета Томева за директор на Центарот за социјални работи во Штип. Томева инаку е во блиски роднински врски со Јохан Тарчуловски.

Нови директори добија и Центрите за социјални работи во Битола, Пробиштип, Валандово, Прилеп и Радовиш. Повеќето се партиски кадри на ВМРО-ДПМНЕ, а на вчерашната седница на Владата донесена е одлука за поништување на овие решенија, бидејќи тие се донесени без потпис од дополнителната заменик министерка.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет