ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: МИЦКОВСКИ МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ??!?!

Објавено на 23.01.2020 во 00:06:15 часот | Македонија

Кога ќе го прашате Мицковски дали ќе се дистанцира и огради од Груевски, тој вели дека ова е ново ВМРО ДПМНЕ кое нема ништо со тие што изгубиле власт пред 3 години.

Но Мицковски беше генерален секретар на тоа ВМРО ДПМНЕ и речиси 99% од сегашното раководство на ВМРО ДПМНЕ биле на високи позиции во ВМРО ДПМНЕ на Груевски.

Од друга страна, во 90-тите кога Бранко Црвенковски и СДСМ владееле само Радмила беше лидерка на младината на СДСМ, но во сегашниот СДСМ сите се нова екипа кои во 90-тите биле премлади за да се бават со политика, самиот Заев во СДСМ се зачленува во 2002-ра година кога станува пратеник.

И сега пазете, Мицко бара СДСМ да плати цена за владеењето на Бранко пред 30 години иако во СДСМ е сосема нова генерација политичари, но одбива да плати цена за владеењето на Груевски пред 3 години иако сите беа со Грујо и му даваа безрезервна поддршка за сите злодела?!?! 

КОЈА Е ТАА ЛУДА ЛОГИКА?! НЕЛИ МИЦКОВСКИ Е ИНЖЕНЕР ПА БИ ТРЕБАЛО ЛОГИКАТА ДА МУ ОДИ ДОБРО КАКО И МАТЕМАТИКАТА?!?! Всушност логиката е гранка на математиката...

 

 

loading...

 

Македонија

Свет