Скопската зоолошка ќе добие и двогрби камили

Објавено на 23.01.2020 во 13:29:18 часот | Македонија

Двогрби камили наскоро ќе пристигнат во скопската зоолошка градина. Едната ќе дојде од Чешка, а другата од Словенија.

-На наша голема радост во текот на вчерашниот ден од секторот за меѓународни односи ме информираа дека две двогрби камили, од расата бактриан, ќе пристигнат следниот месец. Едната пристига од Чешка, а другата од Словенија, изјави директорот Ѓорѓи Галетановски за „Фокус“.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет