Е ОВА Е СЛАТКА МАЛА ПОБЕДА: АДВОКАТКАТА НА МАФИЈАТА СМЕНЕТА СО ГРОБАРКАТА НА МАФИЈАТА!

Објавено на 23.01.2020 во 23:26:26 часот | Македонија

Денеска е прифатена мојата номинација за член на Венецијанската комисија. Тоа е и потврда дека се исполнети критериумите за членство во комисијата. Благодарам за довербата, објави министерката за правда Рената Дескоска.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет