ИСКУСНАТА НОВИНАРКА СЕКУЛОВСКА СО НОВА САТИРИЧНА КОЛУМНА: СДСМ НЕ МОЖЕ ДА ГО РАЗБЕРЕ МИЦКОВСКИ ЗАТОА ШТО НЕДОВОЛНО ГО ЧИТАЛЕ МАКИЈАВЕЛИ!

Објавено на 25.01.2020 во 12:29:38 часот | Македонија

Многу интересна колумна на искусната новинарка Биљана Секуловска која се шегува на сметка на Мицковски и ВМРО ДПМНЕ.

- Зошто се зачудени во СДСМ за барањето на Мицковски за амнестија на сите криминали на ВМРОВЦИТЕ? Па тие го читале ли Макијавели? Дали тие воопшто ја разбираат политиката како професија?!

Линк до колумната на НОВА ТВ

 

 

loading...

 

Македонија

Свет