(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ДЕБАТА ВО СТУДИОТО НА МАКФАКС ЗА ЗАКОНОТ ЗА МЕДИЦИНСКА МАРИХУАНА

Објавено на 25.01.2020 во 19:31:06 часот | Македонија

Дали бизнис-интересот и долгорочниот економски бенефит од извозот на сув цвет од канабис се главниот мотив во моментот овој закон да помине пред Собранието, а регулативите за корисниците и за пациентите ќе почекаат подобри времиња, дебатираа министерот за здравство, Венко Филипче, Костадин Дуковски, претседател на здружението на производители на канабис за медицински цели „Мак канабис“, и Достовски.

Многу интересна дебата во Макфакс за законот за медицинска марихуана. Линк до дебатата, овде.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет