ВУЧИЌ ПО СТАПКИТЕ НА ГРУЕВСКИ: Сигналот на критичната Н1 телевизија преку ноќ тргнат од сите телекоми во земјата, милиони гледачи останаа без својата омилена телевизија!

Објавено на 27.01.2020 во 11:06:48 часот | Балкан

Вучиќ по стапките на Груевски, полека воведува диктатура во Србија.

Овие денови мистично исчезна сигналот на критичната американска Н1 од сите телекоми и кабелски оператори.

Министерот за информации вели дека е проблематичен правниот статус на Н1, не се знае кој е газда?!?!

Линк до сторијата на Н1, овде.

 

 

loading...

 

Балкан

Македонија