СПИКЕРКАТА НА КОНГРЕСОТ, НЕНСИ ПЕЛОСИ РЕВОЛТИРАНА ОД ЛАГИТЕ НА ТРАМП ГО ИСКИНА ГОВОРОТ НА ТРАМП ОД НЕГОВОТО ГОДИШНО ОБРАЌАЊЕ ВО КОНГРЕСОТ!

Објавено на 05.02.2020 во 17:00:21 часот | Свет

Пред таа му подаде рака како што е редот, но тој одби да се ракува со неа лут на обидот за импичмент во конгресот и сенатот:

 

 

 

loading...

 

Свет

Македонија