Едно нешто морам да му признаам на Мицковски - Груевски не можел да избере подобар човек за улогата која му е зададена да ја одигра!

Објавено на 05.02.2020 во 22:42:38 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


МУВА НЕ ГО ЛАЗИ, ОКО НЕ МУ ТРЕПНУВА ДОДЕКА БЛЕФИРА, МАНИПУЛИРА, ГЛУМИ ЛУДИЛО, КРУЖИ КАКО ОБЛАК ОКОЛУ КРАГУЕВАЦ!

ЧОВЕКОТ Е ОПЕРИРАН ОД ЕМОЦИИ, СРАМ, ОДГОВОРНОСТ, КАКО ПОЛИТИЧКИ МЕНГЕЛЕ Е!

Груевски како дфа го создал овој Мицковски со некакви ГМО методи во белата палата.

Како створен е за она што му е зададено да го игра - да ја спасува мафијата додека глуми дека се бори против криминалот?!?!

Додека ја носи земјата кон Ваљево и Владивосток а глуми дека е загрижен за ЕУ и НАТО интеграциите?!

Додека го брани и глорифицира режимот на грујо а плаче за некаква измислена Заева хунта?!

Притоа знае и да се кикоти како мало дете. Пресреќен што му се дало чест да седи на груевата фотеља, како мало дете што добило шанса да го врти воланот на автомобилот на тате, одека тате излегол да земе пари од банкомат.

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија