Геро зошто толку гласно со денови молчиш за потегот на Мизрахи, или зафатен си со барање влакна во Заевите јајца?!

Објавено на 09.02.2020 во 14:31:31 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Многу новинари глумат јаки неутралци демек ја критикувале владата но и опозицијата, не биле на платен список итн имале кредо реноме к... се тресе у ладна вода...

И гледаме овие денови секогаш кога Мицко или негов министер ќе усере гадно, некои од тие јаки БАРДОВЕ молчат за тие гафови?!?!

Па на пример Геро со денови молчи за потегот на Мизрахи да ја врати старата табла?!?!

Молчи за неодговорниот потег на ВМРО ДПМНЕ да одбие да гласа за законот за ЈО и покрај апелите на цел западен свет?!

Молчи за она глупирање со јаки експерти од типот на Каракамишева, Сиљановска, Климовски па и најновата аквизиција Калајџиев?!

Молчи за ангажирањето на возачот на Диме Спасов во труд и социјала кој лажеше за инцидентот на Диме Спасов?!?!

Молчи за тоа што Дрисла го плаќала адвокатот на Мијалков, можеби затоа што неговите кладилници се спонзори на Плусинфо?

Молчеше и за редица слични глупости и гафови на ВМРО ДПМНЕ, но затоа пак секоја мала грешка на некој близок на СДСМ се прави невидена фама и галама?!

Тоа е таа перфидна медиска ПР војна во која се впрегнати дузина лажни новинари за кои многумина во земјата не се ни свесни.

Се саботираат сите успеси на владата или со премолчување за нив или со барање некаков мал гаф во нив, а грешките се креваат на ниво на хистерија и катаклизма.

Тоа е таа ПРОПАГАНДНА ВОЈНА за која Геро е експерт додека глуми голем неутрален новинар па уште и жртва за таа своја голема величина и новинарска чистота :D

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија