ЖУТИ КОМБИЊА, АЛБАНЦИ ОД СЕРАВА, ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ЌЕ ГО РЕВИДИРАМЕ, КАМПОВИ ЗА БЕГАЛЦИ, КАНТОНИЗАЦИЈА, ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НЕМАЛО НОВА ТАБЛА - МИСТЕРИЈА: ЗОШТО НА ВМРОВЦИТЕ НЕ ИМ Е СРАМ КОГА ДРСКО ЛАЖАТ?!?!

Објавено на 09.02.2020 во 19:08:09 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Сите политичари лажат. Но ВМРОВЦИТЕ маме ебат човече!

Сите политичари малце ги филуваат бројките, ветувањата, гафовите на противниците, пумпаат, филуваат, парцијално користат факти итн итн, но ВМРОВЦИТЕ одат до невидена крајност и тоа без око да им трепне!

ВМРОВЦИТЕ измислуваат факти, ги поврзуваат измислено во теории и вештачка стварност, креираа цели приказни лажни и без око да им трепне им ги сервираат на граѓаните, без мува да ги лази, уво не им чуе, како тотални ПСИХОПАТИ?!?!

Но зошто? Зарем не се свесни дека со тоа си го рушат кредибилитетот?! Зарем човечки не ги фаќа малце срам?! Зошто ја навредуваат интелигенцијата на народот?!

Мизрахи зарем не мисли дека ќе видиме фотки со новата табла?!?!

Зарем мислеа дека ќе поверуваме за Диме Спасов дека го бркале Албанци од Серава?

За жутите комбиња на Грујо што да кажам? Името ќе го враќале назад ако имале 80 пратеници?!?!

Па со месеци го плашеа народот со кампови за бегалци?!

Па Тиранска Платформа и плашењата со кантонизација и федерализација?!?! Со што го предизвикаа колежот од 27-ми април?!

Ало бре ВМРОВЦИ зошто бе лажете како психопати?!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија