(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО ВЕСТИТЕ НА АЛ-ЏЕЗИРА: Верувам дека гласачите на 12-ти април ќе го ценат трудот овие 3 години и ќе гласаат за СДСМ!

Објавено на 13.02.2020 во 22:33:43 часот | Македонија

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев беше гостин во вестите на Ал Џезира. Теми беа ЕУ и владеењето на правото.

- Верувам дека нашите граѓани ќе го ценат трудот што го покажавме овие 3 години, многу направивме, верувам дека ќе ни дадат шанса уште 4 години да продлжиме по прав пат!

Рече лидерот на СДСМ во линковска врска од Скопје.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет