БОМБА НА ЗАЕВ: МИЗРАХИ ДА НЕ ГО КОЧИ ЗАКОНОТ ЗА СТЕЧАЈЦИ, 12 000 ЛУЃЕ СЕ ВО ПРАШАЊЕ!!!

Објавено на 13.02.2020 во 22:46:37 часот | Македонија

Владата предводена од #СДСМ материјално обезбеди 12.000 стечајни работници за 2 и пол години, со што покажавме дека вистински се грижиме за најранливите.

Ја повикувам министерката Мизрахи, да даде позитивно мислење за измените на Законот за материјално обезбедување на стечајци, за да се реши овој горлив проблем на нашите сограѓани.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет