(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ ПРИЗНА, ИАКО 3 ГОДИНИ НЕ ОТЕКОА СО ПРЕСОВИ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ: АКО ДОЈДЕМЕ НА ВЛАСТ, ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖУВАМЕ КАКО И ОВАА ВЛАДА, ТОА Е НЕИЗБЕЖНО!

Објавено на 13.02.2020 во 23:56:39 часот | Македонија

- Ако дојдеме на власт ќе имаме дефицит во буџетот како и оваа влада, мора да се задолжуваме и понатаму, тоа е неизбежно!

Мицковски на Алфа ТВ ја пофали фискалната политика на владата, иако неговата партија не отече со пресови пред министерство за финансии со обвинувања дека владата на Заев ја задолжила државата со големи суми на пари.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет