ЗАПРЕПАСТУВАЧКИ Е КОЛКУ СЕ ВМРОВЦИТЕ ИНФАНТИЛНИ ИМБЕЦИЛИ!

Објавено на 15.02.2020 во 11:14:31 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Земјата се наоѓа пред портите на НАТО и ЕУ.

После 30 години се најде некој со муда да го реши спорот со Грција па дури и со Бугарија.

Земјата е најсиромашна во Европа и со масовен егзодус на народот. 30 години убедување дека можеме да јадеме корења додека се бориме со цел свет резултираше со пропаст.

Земјата е пред банкрот од бескрајните задолжувања, ова е последната шанса да не биде или не!

Што прават ВМРОНИТЕ? Се инатат како мали деца, ставаат стари табли со старото име, иритираат цел свет како што ЕДИНСТВЕНО тие знаат, и кога се фатени на дело и сменети, глумат жртви на антисемитизам, шовинизам, казнети биле затоа што биле патриоти?!?!

Па добро бе мајката ваша ненормална, па биваше ли бе толку да сте незрели и смотани?!?!

Па ова не е бе некоја детска заебанција, ова е држава во прашање со народ со човечки судбини, од ова зависи дали ќе имаме болници лекови патишта плати народот дали ќе може да си ги нарани децата?!?!

Мамето бе ваше имбецилно инфантилно, до кога бе ќе се понашате вака како шарлатани вие разбзирате ли бе дека политиката не е некаква зафрканција, тоа е наука за човечките судбини, иднината човечка, најозбилната професија на светот од која зависи се друго и екологија и медицина и економија и енергетика....

ВМРОВЦИ во висока политика тоа е како да пуштиш деца да возат авион џамбо џет, добро е што уште постоиме и уште мрдаме!!!

Јака им душа на генерации и генерации политичари од СДСМ што 30 години мора да бијат битка со ВМРОВЦИТЕ, со таа багра инфантилна несериозна кретенска забегана криминогена нечесна измамничка бесрамна!!!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија