ЗАЕВ ЗА УТРЕ ВО 18 ЧАСОТ ПРЕД СОБРАНИЕТО ЗАКАЖА ГОЛЕМ МАРШ ЗА ПРАВДА ГИ ПОКАНИ ГРАЃАНИТЕ ЗА МАСОВНО ПРИСУСТВО

Објавено на 16.02.2020 во 15:42:30 часот | Македонија

- Најавувам голем марш за правда утре во 18 часот од пред собранието на државата каде се донесе законот за ЈО па се до судот каде криминалците треба да завршат. Ги поканувам граѓаните за масовно присуство!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во седиштето на партијата на Бихачка.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет