ПЛАЧАТ ИЗБЕЗУМЕНИ, ШЕФОТ ЌЕ ИМ СЕ ЉУТИ ВО БУДИМПЕШТА: ВИДЕО ОД ТЕПАЧКАТА МЕЃУ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ВО СОБРАНИЕ!

Објавено на 16.02.2020 во 15:51:28 часот | Македонија

Навреди и погрдни зборови меѓу две пратенички Жаклина Пешевска и Нола Исмајловска Ставрова поради гласањето на законот за одбрана, односно предлогот со кој се предвидува промена на името на армијата, пренесе ТВ21. Пешевска и го турна телефонот од маса на Исмајловска Ставрова.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет