(ВИДЕО) Заев откри зошто не дошол на инаугурацијата на претседателот Пендаровски

Објавено на 23.02.2020 во 20:57:07 часот | Македонија

На целата македонска јавност и беше чудно што тогашниот премиер Зоран Заев не е присутен на инаугирацијата на новоизбраниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски.

Заев во гостувањето на „Еден на еден“ кај Жарко Димитриоски ја откри причината за таа ситуација.

„Се собравме неколку другари и со моторите, без жени, заминавме до замокот на Дракула во Романија. За жал, тогаш се погоди да биде инаугирацијата на Пендаровски, се надевам не ми се лути. Па мораше да снимиме изјава, а едвај најдовме кошула да ја завршиме работата. Луѓето мислеа дека сме скарани, а јас на Пендаровски подоцна му кажав што се случило“, рече Заев.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет