ЗАЕВ ОТКРИ КОЈ ПОЛИТИЧАР МУ Е НАЈГОЛЕМ ДРУГАР НА МЕЃУНАРОДНА СЦЕНА, НЕ СТЕ ЧУЛЕ ЗА ЧОВЕКОТ!

Објавено на 23.02.2020 во 22:05:32 часот | Македонија

- Најголем пријател на меѓународна сцена ми е премиерот на Естонија, Јури, иста генерација сме и многу се дружевме, тој е голем фајтер за нашата земја во ЕУ, Естонија многу ни помага на многу полиња. Од големите лидери највеќе ја ценам Ангела Меркел, таа е многу јака жена.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет