ЕЕЕЈ КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА ГЕРО ЌЕ ПОЧНЕ ДА ОБЈАВУВА КОЛУМНИ НА ЛАТАС НА СВОЈОТ ПОРТАЛ КРЕИРАН СО ПАРИ ОД СОРОС?!?!

Објавено на 24.02.2020 во 13:11:12 часот | Македонија

Еј човече, куртонот Латас почна да објавува свои колумни на порталот Плусинфо оформен и креиран со грант од 100 000 евра од фондацијата Сорос за да се бори за отворено општество?!?!

Латас кој е познат по својот национализам и шовинизам и отворена омраза кон Албанците и ЛГБТ заедницата стана сега реномиран новинар на порталот на Геро, Плусинфо.

Ова е уште еден доказ за пактот на Геро со Ивона и Латас за враќање на власт на ВМРО ДПМНЕ и мафијата!!!

Инаку Геро се пофали дека прв му пратил смс порака на Латас кога дознал дека неговиот син има здравствени проблеми.

Но Латас со години го опсипуваше Геро со лични навреди, се шегуваше со неговата говорна маана, наводно Геро не можел да води тв емисии затоа што дткал и со плунка ги прскал камерманите.

Го нарекуваше СОРОСОИД во колумни, во вести, го нарекуваше предавник, платеник странски и што ли не, но се чини ОМРАЗАТА на Геро кон Заев е толку голема што би се здружил и со самиот ЃАВОЛ само да му наштети!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет