Ајде Геро, сега остана уште само да ја напишеш колумната во која ќе го оправдаш и колежот на 27-ми април, само уште тоа остана па да те новинарски закопаме во алејата на ПАДНАТИТЕ НОВИНАРИ КОИ ЈА ИЗНЕВЕРИЈА ПРОФЕСИЈАТА

Објавено на 26.02.2020 во 12:45:09 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Ајде Геро, направи го и тоа што се очекува од тебе од твоите нови другарчиња, напиши ја и таа колумна, со која ќе пробаш да го одбраниш и колежот на 27-ми април.

Ајде прогласи го за местенка, фарса, СДСМ си го барале итн итн...

Како викаа од МЦМС, ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ!

Другите колумни ги напиша. Побара мафијата да биде ослободена, доказите да не важат, сите процеси на СЈО да се укинат, Заев го прогласи за предавник за промената на името кое го направил ПРЕ ЈАКО, ВМРО го прогласи за реформирано, ги амнестираше ВМРОВЦИТЕ дека не се бореле да ја спасат мафијата, за мафија го прогласи СДСМ итн итн...

Ајде ГЕРОНИМО, кога идеш надоле толку брутално и гласно, иди до крај стари, мада и без тој мој апел, се знае дека ти тамо ќе стигнеш, се осеќа, се гледа од авион на какво оро си се фатил.

Ајде стари, ајде алцхајмеру, почни да се кикотиш и исмеваш и со крвта на Заев, откако се исмеа со неговата интелигенција, со неговиот образ, со неговата фамилија, на ред дојде и неговото крвавење да го прогласиш за фарса.

А потоа, што ќе правиш? Секако ќе идеш назад во историјата и сите успеси на СДСМ ќе ги проглсасиш за порази а сите порази на Груевски ќе ги релативизираш, ќе ги РЕТУШИРАШ...

Знаат твоите другарчиња што добиле, каков ЦЕЛОСЕН СЕРВИС кога решиле да те придобијат, вака или онака...

Геро, новинарски, ти ќе бидеш закопан во алејата на КУРТОН НОВИНАРИТЕ, до Латас, Ивона, Миленко, Мирка, Ефтов, Златев, Коровешоска, Момировски итн итн еден пун курац куртони кои ја изневерија професијата и помогнаа режимот и мафијата толку долго да се борат со правдата и со земјава...

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија