АКО ИМАА СЕРИОЗНА НАМЕРА ДА СЕ ВРАТАТ НА ВЛАСТ, ВМРО ДПМНЕ ТРЕБАШЕ ДА ГО ИЗБРКА НА КЛОЦИ АНТОЊО МИЛОШОСКИ ОД ПАРТИЈА УШТЕ ВО 2015-ТА

Објавено на 07.03.2020 во 09:21:38 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Што толку ја задолжи ВМРО ДПМНЕ Антоњо Милошоски за да го држат како сидро околу вратот толку долго?!?!

Дури и синоќа наредија емисија на Алфа за да го бранат за најновите бомби па дури и го вклучија во емисија со теза дека во најновите бомби немало никаков криминал?!?!

ЕЕЕЕЈ, ПРАТЕНИК СИ НАРАЧУВА ПРЕСУДА ЗА СВОЈОТ ТАТКО КАЈ СУДИИ, ОД ВРХОВЕН ПА ДО САМИОТ СУДИЈА КОЈ ГО ВОДИ ПРОЦЕСОТ, И ТОА НЕ БИЛО КРИМИНАЛ?!?!

Тоа само покажува колку се забегани во ВМРО ДПМНЕ и сите куртон дувла околу нив, каква само свест таму владее, они не прават разлика меѓу правда, право, поделеност на власт извршна, законодавна и судска итн итн, сето тоа за нив е НУКЛЕАРНА КВАНТНА ФИЗИКА!!!

Ако сакаше ВМРО ДПМНЕ реално да се врати на власт требаше на клоци да го избркаат Антоњо од партија уште во 2015-та кога се слушна како нарачувал лустрации на судии, како договарал промена на име, како нарачувал судски местенки за опозиционери во Кичево преку местење на лажни докази по станови?!?!

И ВМРО ДПМНЕ уште и уште го промовираат Антоњо, од што се плашат, дека он ќе премине во 8-темина, па тоа ќе биде најдолемата награда за ВМРО ДПМНЕ!

Само со ЧИСТЕЊЕ ОД ЛОШИТЕ ИЗВАЛКАНИ ЛУЃЕ, ВМРО ДПМНЕ може да се надева некогаш да се врати на власт, со вакви фаци од кои на граѓаните им е згадено, ништо нема да направат.

Се чудам како не можат тоа да го разберат?!?!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија