НОВА МЕРКА ОД ВЛАДАТА: ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ЗА ВИКЕНДОВ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ ОД 16 ДО 05 ЧАСОТ УТРЕ ДЕНТА!!!

Објавено на 25.03.2020 во 16:59:02 часот | Македонија

Нова мерка од владата за засилување на битката со корона - викендот кој е пред нас ќе има ограничување на движењето за сите граѓани од 16 до 05 часот утре дента. Ова важи за во сабота и недела.

Инаку досега забраните кои беа на сила се:

- Полициски час од 21 до 06 часот.

- Забрана за движење за млади под 18 години до 12 часот и за стари над 67 години од 12 до 05 часот.

- Забранет е меѓуградскиот и градскиот сообраќај во Куманово

 

 

loading...

 

Македонија

Свет