МНОГУ КРАТКО ТРАЕШЕ: Падна Владата на Курти, пратениците изгласаа недоверба

Објавено на 26.03.2020 во 11:29:47 часот | Балкан

Косово остана без Влада, соопштија косовските медиуми, откако предмалку, пишуваат тие, косовското Собрание изгласало недоверба.

Како што е наведено, косовските пратеници со 82 гласа за, 32 против и само еден воздржан, изгласале недоверба на Владата на премиерот Албин Курти.

 

 

loading...

 

Балкан

Македонија