ГРЦИТЕ НИ ЧЕСТИТАА: Добредојде за нашите соседи во НАТО семејството, очекуваме добра соработка!

Објавено на 28.03.2020 во 10:39:48 часот | Македонија

 Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот „Твитер“ профил упати честитки за нашето членство во НАТО, додавајќи дека очекува конструктивна соработка, јави дописничката на МИА од Атина.

-Ѝ честитаме на Република Северна Македонија за нејзиното членство во НАТО како 30-ти член на Алијансата. Добредојде за нашите соседи во НАТО семејството и очекуваме конструктивна соработка во рамките на Алијансата, напишаа од грчкото МНР на „Твитер“.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет