КОРОНАТА СЕЕ СМРТ ВО ЗЕМЈАВА: ДВАЈЦА НОВИ ПОЧИНАТИ, ОД КОИ ЕДНИОТ НА САМО 31 ГОДИНА, 16 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВКУПНО СЕГА СЕ 257!!!

Објавено на 29.03.2020 во 12:37:07 часот | Македонија

Двајца нови починати од Корона вирусот од кои едниот на само 31 годишна возраст, објави Венко Филипче. Нови 16 заразени, вкупно сега се 257 заразени.

Директорката на Охридска Болница ќе биде разрешена, за останатите лекари ќе се испитува одговорноста, случај отвори и ОЈО за кривична одговорност!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет