БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ФИЛИПЧЕ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ДРЖИ ДНЕВНИ ПРЕСОВИ И ДА ПРЕСТАНЕ ДА ОДГОВАРА НА ОНИЕ ГЛУПИ ПРАШАЊА НА НОВИНАРИТЕ!

Објавено на 03.04.2020 во 10:31:21 часот | Македонија

- Венко Филипче ќе се истроши со овие дневни безвезни пресови на кои одговара на глупи прашања на новинарите, можеби некој од СДСМ и посакува Венко да изгори.

Сашо Ордановски во својата вчерашна колумна на Цивил Медиа. Интересна изјава. Ние не се согласуваме со таа идеја. Венко е како психијатар на нацијата, со пресовите не држи за раце додека како нација одиме низ овој пекол, ни помага да не врескаме!

Линк до колумната на ЦИВИЛ МЕДИА

 

 

loading...

 

Македонија

Свет