Основачот на Твитер ќе донира една милијарда долари за борба против корона вирусот

Објавено на 09.04.2020 во 21:01:19 часот | Свет

Првиот човек на апликацијата Твитер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против корона вирусот.

Тоа претставува 28 отсто од неговото цело богатство, а тој се уште не кажа како парите ќе бидат распределени.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија